Studiowanie pasji

Do niedawna pasja była czymś, czym zajmowaliśmy się „po godzinach”. Po pracy, po szkole, w wolnych chwilach. Współcześnie mamy szansę na to, aby to co nas fascynuje stało się naszym zawodem. Połączenie niżu demograficznego ze stałym  powiększaniem się liczby uczelni i kierunków powoduje, że powstają nowe kursy, dzięki którym hobby możemy studiować.

Pasjonujesz się działalnością Robin Hooda? Na Uniwersytecie w Nothingam jest taki kierunek studiów. Liverpool Hope University postanowiło stworzyć studia magisterskie w zakresie „The Beatles, Popular Music and Society”. W Wyższej Szkole Astrologicznej w Paryżu można zostać dyplomowaną wróżką, a Uniwersytet w Brimingham prowadzi „Golf Management Studies”. W Wielkiej Brytanii można studiować na kierunkach „Harry Potter” lub „Zombie”, w Stanach Zjednoczonych „Filozofię i Star Trek”.

A jak jest w Polsce? Nie ma aż tak zaskakujących kierunków, ale jest wiele, całkiem ciekawych. Można studiować projektowanie gier, zielarstwo i terapie roślinne, etnofilologię kaszubską i podyplomowo kierunki „pies w społeczeństwie – hodowla i zaangażowanie” i „życie wśród kwiatów”.16

Może warto spróbować, bo jak twierdził Konfucjusz: „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.”

Pamiętajmy także, że :„najgorsze dni tych, którzy lubią to, co robią, są lepsze, niż najlepsze dni tych, którzy nie lubią tego, co robią.” – E. James Rohn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *